Eesti Kvaliteediühingu e-infoleht
4 (33) Juuli 2012
Ilusat suve!
Nagu ikka, on ootamatult kätte jõudnud suur suvi ja kauaoodatud puhkuste aeg. Puhkab ka kvaliteediühing, kuid samas on tulemas mitmed üritused, kuhu kutsume kõiki aktiivselt osa võtma. Neist huvitavaim on kindlasti Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkurss 2012. Konkursile osalejate registreerimine on alanud ja meie kodulehelt leiab infot auhinnaprotsessi tutvustuskampaaniate kohta.
Samas pakume oma liikmetele ja meie sõpradele ka vabamas vormis suhtlemist ühingu traditsioonilisel suveseminaril, mis sellel aastal toimub Kalevipoja radadel Jõgevamaal.
Olulise sündmusena tuleb kindlasti ka ära märkida, et Saksamaal Franfurtis toimunud EOQ 56. kongressil anti pidulikult meile, kui järgmise EOQ 57. kongressi korraldajamaale üle EOQ ametlik lipp. Nüüdsest pole meil enam taganemisteed eduka konverentsi korraldamiseks aastal 2013.

Soovin kvaliteedisõpradele ilusat suve ja aktiivset osalemist meie üritustel!

Tiit Hindreus
Eesti Kvaliteediühing juhatuse aseesimees
EKÜ TEGEMISED
Suveseminar 2012
Selle aasta suveseminar toimub Jõgevamaal, Kalevipoja lugude paigas. Seminari käigus külastame Kalevipoja muuseumi, saame oma võimeid proovile panna ja meeskonnatööd arendada Krati seiklusrajal ning kuulame seminari ühelt väga healt esinejalt, aga selle kohta infot juba lähiajal. Õhtul toimub laevasõit koos sauna ja õhtusöögiga Kuremaa järvel. Loe edasi
Eesti Kvaliteediühing tunnustas uusi kvaliteedijuhte
8. juunil andis Tööandjate Majas Eesti Kvaliteediühingu esimees Tiia Tammaru, aseesimees Tiit Hindreus ning Tallinna Tehnikaülikooli kvaliteeditehnika ja metroloogia õppetooli professor Andres Kiitam uutele kvaliteedijuhtidele üle pädevustunnistused. Loe edasi
KVALITEEDIUUDISED
Juba viiendat korda toimuv Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkurss võidab poolehoidu

2012.aasta konkurss on avatud. Soome, Rootsi, Eesti ja Läti kvaliteediühingute koostööprojekti käigus ergutatakse edumeelseid ettevõtteid ja organisatsioone otsima ja märkama oma tegevuses innovatsiooni. Uudsed lähenemised ja lahendused ei pea sugugi alati olema raketiteaduse tasemel, piisab ka sellest kui juba toimivaid koostisosi või protsesse kombineeritakse uudsel moel ja sellest tekib tajutav kasu. Veelgi enam, konkursile võib esitada ka potentsiaalselt innovaatilise teo mis tegijatele tundub olevat piisavalt atraktiivne. Mida annab konkursil osalemine?

 ·         ergutab uue pilguga oma ettevõttes ringi vaatama ja innovatsiooni potentsiaali hindama;
·         tekitab kaasamõtlejates elevust ja uusi ootusi;
·         tekib võrdlusmoment ja õppimine teiste ärksate ettevõtete kogemusest;
·         võrgustumise võimalused ja uued kontaktid;
·         konkursi võitjad saavad väärika kajastuse osalevate riikide meedias;
·         auhinnad annab üle Soome Vabariigi president;
·         võitjatel on võimalus osaleda  Excellence Finland konverentsil Pariisis, aprillis 2013.

Konkursil osalemine on lihtne – tuleb täita lühike ankeet  inglise keeles ja läkitada see hiljemalt 14.septembriks e-maili aadressil innovations@laatukeskus.fi.

Täpsemat infot tingimuste kohta jagab Eesti Kvaliteediühing oma kodulehel eaq.ee, meiliaadressil inno@eaq.ee ja telefonil 5042400.

Kvaliteediinnovatsiooni konkursi koostööpartneriks on HeiVäl Consulting.

Loe edasi
Põhja-Eesti ja Lõuna-Soome mehhatroonika valdkonna ettevõtete võrdlev analüüs
Põhja-Eesti ja Lõuna-Soome ettevõtete ärilised sidemed on viimasel ajal üha tihenenud. Mehhatroonika valdkonna arengut toetavad Soomes Koneteknologiakeskus Turku OY ja Eestis IMECC OÜ. Mõlema riigi ettevõtete vajaduste selgitamiseks ja keskuste töö koordineerimiseks uuris HeiVäl Consulting 15 Põhja-Eesti ning 15 Lõuna-Soome mehhatroonika valdkonna ettevõtet. Loe edasi
Kutsekoda kiitis heaks kvaliteedijuhi kutsetunnistuse koostamise taotluse
Maikuu lõpus otsustas Kutsekoja Kutsenõukogude Esimeeste Kogu anda rohelise tule kvaliteedijuhi kutsestandardi koostamisele. Eesti Kvaliteediühing esitas vastava taotluse kahasse Tallinna Majanduskooliga 14. mail 2012. aastal. Loe edasi
Tallinna ettevõtlusauhind 2012
Tallinna Ettevõtlusamet kutsub pealinna ettevõtjaid osalema konkursil „Tallinna ettevõtlusauhinnad 2012“, mille eesmärgiks on edendada ettevõtlikkust ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid ettevõtteid ja organisatsioone. Loe edasi
Rahvusvaheline protsessijuhtimise konverents toimub 3.-6. septembril 2012 Tallinnas
3.-6. septembril toimub Tallinnas 10. rahvusvaheline protsessijuhtimise konverents, mida korraldab Tartu Ülikooli arvutisüsteemide instituut. Tegemist on esindusliku teaduskonverentsiga, kus arvukates ettekannetes ja töötubades käsitletakse uusimaid suundumusi ja parimaid rakendusi äriprotsesside juhtimise valdkonnas. Konverentsile on oodata mitusada osalejat kogu maailmast.

Koostöös Eesti Kvaliteediühinguga toimub 5. septembri pärastlõunal kvaliteedi- ja protsessijuhtimise teemaline seminar Process Management meets Quality Management (PMxQM)
Seminaril esimeses osas saab kuulata praktilisi kogemusi Siret Kegelilt (Incap Corporation), Herko Sultsilt (Tööinspektsioon) ja Lauri Leskinenilt (IMS Business Solutions). Seminari teises pooles teevad ettekande Beyond Lean and Six Sigma Charles Bennett ja Liina Ohtonen. Tõnu Hein HeiVäl Consultingut annab ülevaate Soome ja Eesti mehhatroonikaettevõete võrdlusuuringust.

Võimalik on osaleda üksnes kvaliteediühingu seminaril kui ka kogu konverentsil. Eesti Kvaliteediühingu liikmetele kehtib seminaril soodushind 45 eurot, teistele 50 eurot. Kogu konverentsile registreerunutele on seminar üldise hinna sees.

Loe edasi
Uued juhtimissüsteemi sertifikaadid Eestis

Õnnitleme värskeid juhtimissüsteemide sertifikaatide omanikke! 

ISO 9001:2008
Amatti Company OÜ, AERONIS OÜ, ESC OÜ, Asematic OÜ, Autolink Baltics AS, AS Hansa Candle, AS Vensen, Simeon Transport OÜ, OÜ Bauschmidt, Roadservice OÜ, Alfons Hakans OÜ, Esmar Ehitus AS, Teleplan Estonia OÜ, Timbeco Woodhouse OÜ, AGIO EHITUS OÜ, Amatti Company OÜ, Autolink Baltics AS, Inission Tallinn OÜ, Jetstrading Grupp OÜ, Wesico Ehitus OÜ

ISO 14001:2004
KESKKONNAPROJEKT OÜ, AS Vensen, Simeon Transport OÜ, Hyrles OÜ, OÜ Bauschmidt, AS TMB, Roadservice OÜ, Glamox HE AS, Esmar Ehitus AS, AGIO EHITUS OÜ, Eesti Kraanavabrik OÜ, Logistika Pluss AS, Wesico Ehitus OÜ, OÜ IB Foor, AS Keila Vesi, Nordic-Filters OÜ, Riito Ehituse OÜ

OHSAS 18001:2007 
BCT AS, Esmar Ehitus AS, AS Vensen, Hyrles OÜ, OÜ Bauschmidt, OÜ IB Foor, Riito Ehituse OÜ, Trev-2 Ehituse OÜ

AQAP 2110:2009
Aktors OÜ

EN 15038:2006 
Avatar OÜ


Loe edasi
SISEUUDISED
EOQ 57. kongress 2013 Tallinnas

Tallinn võitis ühehäälselt Euroopa kvaliteediorganisatsiooni EOQ järgmise kongressi korraldamise õiguse. EOQ 57. kongress peetakse järgmisel aastal 17.-20. juunini Tallinnas ja selle peakorraldajaks on Eesti Kvaliteediühing.

Mastaapne kongress, mille teemaks on 
„Quality Renaissance – Co-creating a Viable Future” (eesti k. „Kvaliteedi renessanss – luues üheskoos elujõulist tulevikku“), toob Tallinna kuni pool tuhat delegaati üle maailma, kellest enamik tuleb Eestisse esmakordselt.  

Loe edasi
VÄLISUUDISED
EOQ 56. kongress "Made in Quality. Made for Success" Frankfurtis

14.-15. juunil 2012 Frankfurdis toimunud konverentsiga tähistati ühtlasi Saksa Kvaliteediorganisatsiooni DGQ (Deutsche Gesellschaft für Qualität) 50. aastapäeva. Kongressi korraldas DGQ koostöös kvaliteedialastele uuringutele pühendunud organisatsiooniga FGS (Forschungsgemeinschaft Qualität). Konverentsile oli tulnud ligi 300 osalejat 32 riigist, kellel oli võimalus kuulata 37 esinejat. Kõige suuremad delegatsioonid olid seekord lisaks Saksamaale Venemaalt, Belgiast, Türgist ja Hiinast.

Eestist oli kaks osalejat – EKÜ juhatuse liikmed Siret Kegel ja Tiia Tammaru, kes kasutasid aktiivselt võimalust kutsuda inimesi järgmisel aastal Tallinnasse. Konverentsil jagati ka Tallinnat ja EOQ 57. kongressi tutvustavaid materjale. 

Kongressi töökeelteks olid saksa ja inglise keel, üsna suur osakaal oli Saksamaalt pärit esinejatel. Tänu FGSi osalusele oli küllalt palju ettekandeid pühendatud kvaliteedialaste uuringute tulemuste tutvustamisele. Kongressi teisel päeval said sõna 15. juunil toimunud suurejoonelisel galaõhtul tunnustatud Walter Masingu auhinna nominentidele. Üks meeldejäävamaid ja põnevamaid sõnavõtte oli Eva Ullmannilt Saksa Huumoriinstituudist, mis oli pühendatud huumori rollile kvaliteedis, juhtimises ja inimsuhetes.

Ligi 500 osalejaga DGQ juubelile pühendatud meeleolukal galal Wiesbadeni ajaloolises Kuursaalis tunnustati ka Euroopa Kvaliteediliidreid 2011. Seekord said tunnustuse osaliseks kaks väljapaistvat persooni – David J. Kelly, AFQM/Austria president ning Antonio J. Cobo Ruiz, General Motors/Spain juht. Mõlemat tunnustatud liidrit on võimalik järgmisel aastal kuulata ka Tallinnas.

Kongressi lõpusessioonis tegi kokkuvõtte värskest globaalse kvaliteedi tulevikusuundumustest ASQ juht Paul Borawski, kes esines eelmisel aastal eelmise uuringu teemal ka Eesti Kvaliteediühingu juhtimiskonverentsil. Kaheksa võtmeteemat ja võimalikke tulevikustsenaariume kirjeldava uuringuga ‘Emergence – Future of Quality Study 2011’ on võimalik tutvuda ka elektroonselt.

Kongressi lõputseremoonial kutsus EOQ president Niyazi Akdas kõiki järgmisel aastal Tallinnasse ning DGQ president Jürgen Varwig andis Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimehele Tiia Tammarule üle Euroopa Kvaliteediorganisatsiooni lipu. Kongress lõppes Tiia Tammaru sõnavõtu ja Eestit ning Tallinna kongressi tutvustava meeleoluka videoga. 

Loe edasi
EOQ uudised

Tiia Tammaru osales 13. juunil 2012 EOQ üldassambleel (General Assembly) Frankfurdis. EOQ president Niyazi Akdas ja EOQ peasekretär Eric Janssens tutvustasid EOQ 2011. aasta tegevusaruannet ja 2012. aasta eesmärke ning tegevusplaani.

Üldassambleel võeti EOQ täisliikmeks NNK Hollandist. Oma täisliikme staatuse taastas ka Soome kvaliteediorganisatsioon Laatukeskus, kes oli viimastel aastatel olnud assotsieerunud liige.

Üldassambleel kinnitati ka Euroopa Kvaliteedinädala 2012 loosung "Võtmefaktor – kvaliteet" (Key Factor – Quality).

Üldassamblee lõpus tutvustas Tiia Tammaru ettevalmistusi EOQ 57. kongressiks Tallinnas 2013. aasta juunis, mil Eesti Kvaliteediühingul täitub 20 aastat EOQ liikmena. 16. juunil 1993, Helsinki maailmakongressi raames Tallinnas toimunud Baltic Connection päeval sai EKÜst Euroopa Kvaliteediorganisatsiooni täisliige. Ettekande lõpus sai sooja vastuvõtu osaliseks Tallinnat ja 57. kongressi tutvustav video. EOQ liikmetele jagati värskelt trükist tulnud kongressi esimese teadaande trükiseid. EOQ 58. kongress toimub 2014. aastal Rootsis.

Koosoleku järel toimusid traditsioonilised töötoad, mis seekord olid pühendatud kliendikesksete teenindusettevõtete tunnustamisele ja ülemaailmsele kvaliteedivõrgustikule World Alliance for Quality (WAQ). WAQi eestvedamine on praegu Aasia kvaliteedivõrgustiku käes ja järjekordne ülemaailmne kokkutulek toimub novembri lõpus Delhis, Indias.

14. juuni hommikul toimus teist korda Euroopa Kvaliteediorganisatsioonide tippjuhtide kokkusaamine, Presidential Meeting, millest võttis osa ka Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees Tiia Tammaru. Kohal olid 12 liikmesorganisatsiooni juhid. Ühise hommikusöögi käigus tutvuti üksteisega ning räägiti rahvuslike  kvaliteediorganisatsioonide hetkeseisust ja tulevikuplaanidest. Eraldi sõnavõtuga esines uuenenud Prantsuse kvaliteediorganisatsiooni president. Ilknur Öyaz Türgi kvaliteediorganisatsioonist tutvustas EOQ algatust teeninduse kvaliteedi hindamise alal. Järgmine presidentide kokkusaamine toimub aasta pärast Tallinnas.

Kohtumise pidulikus osas tunnustati Jacques McMillanit George Boreli medaliga. EQO ühe asutajaliikme ja endise presidendi nimelise autasuga tunnustatakse Euroopa kvaliteediliikumisse olulise jälje jätnud üksikisikut. Jacques McMillan oli pikka aega Euroopa Komisjoni ettevõtluse- ja tööstuse direktoraadi juht ning tema panus on eelkõige kvaliteedimõtlemise ja –praktikate tutvustamine ning juurutamine Euroopa Liidus. Hr McMillan esines äärmiselt huvitava ja ülevaatliku ettekandega kvaliteedialase tegevuse ajaloost Euroopa Liidu vaatenurgast.

KOOLITUSED JA SEMINARID
Lean Six Sigma Black Belt koolitus algab 27. augustil

Eesti esimene avalik kursus Lean Six Sigma Black Beltide koolitamiseks algab 27. augustil Ülemiste hotellis. Koolitus toimub nelja 5-päevase moodulina, mille vahel on osalejatel võimalik saadud teadmisi rakendada praktilises töös. Koolituspäevad Ülemiste hotelli konverentsikeskuses saavad olema pikad ja pingelised, mistõttu soovitame väljastpoolt Tallinnat tulijatel leida enadle ööbimisvõimalus Tallinnas ning kohale tulla juba eelneval päeval. Kes vajab majutust Tallinnas, palun kontakteeruge EKÜ büroojuhi Margit Puigiga (margit.puik@eaq.ee).

Koolitusel osalejad peavad ise hankima Minitab (www.minitab.com) tarkvara litsentsi. Täpsemalt räägib sellest koolitaja prof. Gregory H. Watson.

Kui oled koolitusel osalemise otsuse jätnud viimasele minutile või tead kedagi, kes väga tahab juba sel sügisel koolitusel kaasa luua, siis palun võta ühendust Margitiga (kontakt ülalpool). Rühm on meil täis, aga mõned lisakohad saame vajadusel tekitada. Järgmine Black Belt koolitus stardib alles aasta pärast.

Siret Kegel
Lean Six Sigma koolituste projektijuht

Loe edasi
Vestlustesari koos Hardo Aasmäega
Vestlustesari koos Hardo Aasmäega on Eesti Kvaliteediühingu ja Hardo Aasmäe ühine uudse formaadiga loengute sari elust huvitunuile, kus käsikäes käivad head mõtted, hea vein ning suurepärane seltskond. Loe edasi
Brian Melvini energiahommik
Tai Gongi ja Rütmi hommikul (17.06.2012) oli meil võimalus end laadida ja värskendada Brian Melvini juhtimisel Tai Gongi praktiseerides. Seejärel jätkati maailmatrummi rütmide saatel lõõgastudes. Keskhommik lõpetati indiapärase brunch´iga, mille kägus vesteldi iidsete tarkuste tänapäevasest rakendamisest enese ja organisatsionide juhtimisel. Vestlust modereeris treener Jari Kukkonen. Loe edasi