Eesti Kvaliteediühingu e-infoleht
5 (34) September 2012
Tere taas!
Suvi on läbi, suveseminar peetud ja Kvaliteediühing on saanud oma tegemistele täishoo sisse. Edukalt on alanud Kvaliteediinnovatsiooni konkursi projekt koos kolleegidega Soomest, käivitatud on kvaliteedijuhi kutsestandardite loomise töögrupp, jätkuvad ettevalmistused järgmise aasta suursündmuse EOQ 57. kongressi ettevalmistamisel jne.
Samal ajal on toimunud ka paar sisulist muudatus Kvaliteediühingus. Esiteks oleme registreeritud käibemaksukohuslaseks ja alates 1. oktoobrist asume uutes ruumides Mustamäe tee 4 ehk Talleksi majas.

Hoiame Sind jätkuvalt kursis oma tegemistega ja kutsume üles aktiivselt osalema meie poolt pakutavatel koolitustel, seminaridel ja muudel põnevatel üritustel.

Tiit Hindreus
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse aseesimees
EKÜ TEGEMISED
Kvaliteediühingu suveseminar 2012
Selle aasta suveseminar toimus Jõgevamaal, Kalevipoja lugude paigas. Seminari alguspunktiks oli Kalevipoja künnivagude vahel asuv Kääpa küla. Seminari käigus külastati Kalevipoja muuseumi oli võimalik oma võimeid proovile panna ja meeskonnatööd arendada Krati seikluspargis  ning kuulati Peeter Wõrgu seminari teemal „Millised muutused toimuvad inimeste arusaamades ja milliseks võib kujuneda uut moodi ühiskond.“ Loe edasi
Kvaliteedijuhi kutsestandardi meeskond alustas
Kui koolid olid uut õppeaastat alustanud, kogunes grupp tulevikumuutjaid 4. septembril Kutsekoja ruumidesse, et teha algust kvaliteedivaldkonna kutsestandardite loomisega.  Loe edasi
KVALITEEDIUUDISED
Aasta Kvaliteediinnovatsiooni konkursil rekordiline arv osalejaid

Rekordiline arv osalejaid pretendeerib Aasta Kvaliteediinnovatsiooni konkursi auhindadele. Käesoleval aastal on osalejate arv võrreldes mullusega tõusnud 80-lt 127-ni.
2012. aasta konkurssi korraldatakse Soomes, Eestis, Lätis ja Rootsis.  Eesti poolelt korraldavad konkurssi  Eesti Kvaliteediühing ja HeiVäl Consulting.

Loe edasi
Kvaliteedijuhi pädevuskoolitus alustab taas!

Kvaliteedjuhtide pädevuskoolitus algab 03. oktoobril 2012 Tallinna Tehnikaülikoolis. Kursus koosneb üheksast kahepäevasest moodulist, kus nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi jagavad oma valdkonna parimad asjatundjad. Saadud teadmisi saab kohe rakendada nii kursuse jooksul tehtavates praktilistes ülesannetes ja rühmatöödes aga ka moodulitevahelistes kodutöödes.

Kõik koolitusel osalejad saavad läbitud teemade kohta Tallinna Tehnikaülikooli tunnistuse. Tudengitel on võimalik saada ka kõrgkooliõpingute ainepunkte.

Soovijatel on kursuse lõpus võimalik sooritada kvaliteedijuhi pädevuseksam ja saada Eesti Kvaliteediühingu kvaliteedijuhi pädevustunnistus.

Loe edasi
Tallinna ettevõtluspäev 2012
2. oktoobril toimub Tallinna ettevõtluspäev 2012, millest võtab ühe koostööpartnerina osa Eesti Kvaliteediühing. 
Tule meid kuulama seminarile "Uue kvaliteedi otsinguil", mida viib läbi EKÜ juhatuse liige Reljo Saarepera. Seminaril räägime innovatsioonist, toetustest ettevõtetele/organisatsioonidele ning koostööst avaliku ja erasektori vahel. Loe edasi
Eesti BPM ümarlaud

Septembri esimesel nädalal toimunud 10. Rahvusvahelise Äriprotsesside Juhtimise (BPM ehk Business Process Management) konverentsi 2012 lõpus toimus Eesti BPM ümarlaua avakoosolek. Kokkukutsujaks oli Toomas Saarsen, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi doktorant, koostöös Eesti Kvaliteediühinguga. 

Loe edasi
Juhtimiskvaliteedi ja ökoinnovatsiooni teemad Tartu ettevõtlusnädalal
Ettevõtlusnädala raames toimuvad Tartu Teaduspargis seminarid „LEAN filosoofia kaudu efektiivseks!“ ja „Ökoinnovatsioon, keskkonnajuhtimine ja energiamärgised ettevõtluses“. Loe edasi
Keskkonnafoorumi Rohevik konverents „Targad energialahendused“
EKÜ koostööpartner Tartu Teaduspark kutsub kvaliteedi- ja keskkonnahuvilisi osalema 25. oktoobril Eesti Maaülikooli aulas toimuvale keskkonnafoorumi Rohevik konverentsile „Targad energialahendused“. Konverents on pühendatud Tartu Teaduspargi peatsele 20. juubelile.  Loe edasi
Õnnitleme! Erakliinik Dentes AS 25
Septembris tähistas 25ndat juubelit Eesti üks suurim, mainekas Tartus tegutsev hambalabor Erakliinik Dentes AS.
Dentes AS on asutatud aastal 1987, mil elanikkonnale hambaraviteenuste osutamiseks loodi kooperatiiv Dentes. Tegevust alustati Otepääl, arengu käigus lisandusid hambaravi kabinetid seitsmes lähimaakonnas.  
Loe edasi
VÄLISUUDISED
Summer Camp Cloughjordani ökokülas - "Local transformation - the only way?"
Augusti viimasel nädalal kogunes Iirimaa südames mitukümmend inimest erinevatelt kontinentidelt ja elualadelt, et üheskoos maailma ja ühise tuleviku üle aru pidada. Toimus järjekordne Summer Camp – seekord Cloughjordani ökokülas, teemaks "Local transformation - the only way?".
Kokkusaamise eestvedaja oli  Sean Conlan, kunagine EOQ president ja Iirimaa kvaliteediorganisatsiooni Excellence Ireland juht, praegu Sligo Tehnoloogiainstituudis.
Loe edasi
SISEUUDISED
EOQ 57. kongress – kohtumispaik 17.-20.juunil 2013 Tallinnas
Suvi on möödas ja EOQ kongress 2013 läheneb pöörase kiirusega. Juunis Frankfurdis toimunud kongressi lõputseremoonial anti meile pidulikult üle EOQ lipp. Vahepeal on kvaliteediühingu tiim koos meie heade partneritega Orangetimest usinalt toimetanud.
Loe edasi
Eesti Kvaliteediühing käibemaksukohuslane
Seoses Eesti Kvaliteediühingu äritegevust puudutavate projektidega seotud maksude limiidi ületamisega, on EKÜ alates 3. maist 2012 käibemaksukohuslane. KMK EE101563365
Ühingu liikmemaksudele ja klubilisele tegevusele käibemaks ei lisandu. 
Eesti Kvaliteediühingul uus aadress 1. oktoobrist 2012!
Alates 1. oktoobrist 2012 asub Eesti Kvaliteediühingu kontor Tallinnas uutes ruumides Mustamäe tee 4 (2. korrus).
Tervitame uusi liikmeid!

Kollektiivliige:
EQUASS Eesti

Individuaalliikmed:
Ervin Sternfeld (ABB AS)
Kristiina Kivirand (NavEst Shipping OÜ)
Kersti Kuusksalu (Sunorek AS)
Anu Oinberg (Teede Tehnokeskus)

JUHTIMISTEOORIAD
Lean Six Sigma – salapärane supertööriist

Lean Six Sigmast – salapärasest supertööriistast kirjutab lihtsalt ja maakeeli kvaliteedipraktik Kaarel Krinal.
"Väljamaiste sõnade taga on tegelikult paljuski Jaapanist pärit juhtimissüsteem, millele ameeriklased on kena poisslapse nime pannud ning selle edukalt ülejäänud maailmale maha müünud..."

Loe edasi
Uued suunad standardites - energiajuhtimissüsteemid
Miks ja milleks energiajuhtimissüsteemid ning kuidas jõuda nende rakendamiseni? Ülevaate annab Andro Kivistik, Bureau Veritas Eesti OÜ juhtaudiitor/müügijuht.

" Tuletatud juba olemasolevatest standarditest, nt. Euroopa standard EN 16001, on käesoleval aastal rahvusvahelise standardiorganisatsiooni poolt vastu võetud ISO 50001:2011 - teejuhiks organisatsioonidele, mis nende teemadega silmitsi seisavad. Selle standardi põhimõtete rakendamine aitab vähendada kulusid ning ja ühtlasi mõju loodusele ja ühiskonnale. " 
Loe edasi
EKÜ raamatusoovitus: Jari-Pekka Kukkonen, Sulev Senkel 2012. „Läbimurre“, Äripäev
Äripäev annab kordustrükina välja tuntud ja kõrgelt hinnatud juhtimiseksperdi Jari-Pekka Kukkoneni ning tema lugupeetud kolleegi Sulev Senkeli sulest ilmunud ja müügihitiks kujunenud lean-filosoofiale keskenduva raamatu „Läbimurre“, mis kõneleb lihtsas keeles pidevast täiustamisest – liikumisest ideaali suunas.

Kvaliteediühingu liikmetel
on võimalus osta raamat soodushinnaga 20 €/tk (hind poes 28,44 €). Oma soovist anna teada hiljemalt 5.oktoobriks 2012 EKÜ büroojuhile Margitile (margit.puik@eaq.ee).
Uued juhtimissüsteemi sertifikaadid Eestis
Õnnitleme värskeid juhtimissüsteemide sertifikaatide omanikke!

ISO 9001:2008
SunShip OÜ, Eesti Kraanavabrik OÜ, Electroair OÜ, OÜ Densel Baltic, Aigren OÜ, VKG Elektriehitus AS, BTIsolatsioon OÜ, Silverium OÜ, EKG-IDA Ehitusgrupp OÜ

ISO 14001:2004
SunShip OÜ, Eesti Kraanavabrik OÜ, Quantum Eesti AS, OÜ Densel Baltic, Aigren OÜ, VKG Elektriehitus AS

ISO 22000:2005
Hallik AS

OHSAS 18001:2007
VKG Elektriehitus AS

AQAP 2110:2009
Eli OÜ


Loe edasi