Eesti Kvaliteediühingu e-infoleht
6 (35) Detsember 2012
Häid lähenevaid jõule!

Märkamatult katab lumi maad valge  ja koheva lumevaibaga ning külm näpistab ninaotsa.
Eks see tähendabki vaid seda, et käes on pimedate ööde aeg - jõuluaeg.

Eesti Kvaliteediühingul pole jõulupuhkuseks mahti,
sest varsti Euroopa kvaliteedikongress läheb lahti.
Askeldame programmi kallal päevad ööd,
nii et hommikust õhtuni jätkub meil tööd.

Aga meil on ka väike rõõmusõnum edastada teile,
EAS on otsustanud anda kongressi toetust meile.
Selle üle rõõmustame ja on meel meil hea,
Nüüd uuel aastal EOQ 57. kongress võib tulla pea!

Head pühadeaega kõigile!

Tiit Hindreus
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse aseesimees
KVALITEEDIUUDISED
Kvaliteediinnovatsiooni konkursi üldvõit tuli Eestisse!
8. novembri hilisõhtul kuulutati Helsingi Hilton Kalastajatorppa hotellis toimunud Excellence Finland auhinnatseremoonial välja Kvaliteediinnovatsiooni konkursi võitjad.

Eesti äriettevõtete kategoorias võitis AS MolCode, kelle töö sisuks oli ohtlike ainete mürgisuse astme määramise metoodika QSAR, mis võimaldab  vähendada loomkatsete vajadust.

Eesti avaliku sektori võitjaks tuli
 Sisekaitseakadeemia, kes töötas välja suurõnnetustele reageerimise virtuaalsete treeningsimulatsioonide teenuse. Põhjamaades ainulaadne lahendus võimaldab oluliselt kriisiõppuste ressursse kokku hoida, pakkudes samas väga laia ja paindlikku päästesituatsioonide modelleerimise võimalust. 

Kõikide osalenud riikide vahelise konkursi üldvõitjaks kuulutati Eesti Sisekaitseakadeemia! Loe edasi
Oravate ja lõvide protsessijuhtimise kogemused
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Kvaliteediühingu koostöös toimus 23. novembril Tallinnas seminar teemal ”Protsessijuhtimine organisatsioonide arendamisel”.
EKÜ juhatuse liige Siret Kegel annab meile hea ülevaate sellest, kuidas seminari neli esinejat - Siret Kegel, Jaan Oruaas, Tõnu Hein ja Lauri Leskinen - vaatasid protsessijuhtimise temaatikale oma vaatevinklist, samas moodustades huvitava terviku. Loe edasi
Kvaliteedi Tegu ja Kvaliteedi Nägu 2012 konkurss on avatud!
Taas me otsime aasta Kvaliteedi Tegu ja Kvaliteedi Nägu. Tunnustused antakse sellel korral üle 2013.a. kevadisel EKÜ üldkoosolekul.
Kvaliteedi Tegu ja Kvaliteedi Nägu konkursi eesmärgiks on igal aastal tunnustada Eesti organisatsioonide ja isikute silmapaistvaid saavutusi kvaliteedi edendamisel. Soovime tutvustada häid tulemusi laiemale avalikkusele ning suurendada Eesti organisatsioonide konkurentsivõimet. Loe edasi
W.Masingu auhind 2013
Koostöös Saksa Kvaliteediühinguga, annab Eesti Kvaliteediühing EOQ 57. kongressil üle Walter Masingu auhinna.
Auhinna eesmärgiks on ajendada Eesti Kvaliteediühingu liikmeid ja kõiki kvaliteedihuvilisi kvaliteedialaseid mõtteid ning ideid vahetama ja omandatud teadmisi laiemale üldsusele kättesaadavaks tegema. Selle auhinnaga tõstetakse esile isikuid, kelle uued ideed ja saavutused kvaliteedi alal on kvaliteedijuhtimise ja kvaliteedi tagamise seisukohast olulise tähtsusega.
Töid saab konkursile esitada kuni 17.05.2013. Loe edasi
JUHTIMISTEOORIAD
Millise hinnangu saab täiuslikkusmudelist lähtudes jõuluvana?
Kas Sa teadsid, et meie tublid assessorid käisid hiljuti hetkel kõige populaarsema mehe firma tööd hindamas?
Assessormeeskonna täielikku tagasisideraportit näed Kvaliteediühingu kodulehelt, aga võime juba rõõmuga teada anda, et meie kõigi hea sõber Jõuluvana sai oma firma töökorralduse hindamise tulemuseks "Eeskujulikult juhitud organisatsiooni" tiitli! Loe edasi
Uued juhtimissüsteemi sertifikaadid Eestis
ISO 9001:2008
Data Print OÜ, Miridon OÜ, La Pub OÜ, OÜ Rapid Security, Linford AS, M.R.Partners, Unibox OÜ, SG Balticum AS, Fagel Industrial OÜ, AS Sankotrans, AS A&G, CUTform OÜ, OÜ Vilcon Ehitus, Tee ja Tee OÜ, Kinnisvaraehitus OÜ, Proekspert AS, Baltflex AS, Cargo Handling AS, Kivisilla OÜ, Laser Diagnostic Instruments AS

ISO 14001:2004
AS Neiseri Grupp, Reval Shipbuilding OÜ, Miridon OÜ, Linford AS, AS A&G, OÜ Vilcon Ehitus, Tee ja Tee OÜ, Kinnisvaraehitus OÜ

ISO 22000:2005
Kikas OÜ

ISO 3834-2:2005
Kolmas Estonia AS

OHSAS 18001:2007

AS A&G, OÜ Vilcon Ehitus, Kinnisvaraehitus OÜ  Loe edasi
EKÜ TEGEMISED
Head kvaliteedisõbrad!
Lõppemas on põnev, kohati pingeline, uusi väljakutseid ja võimalusi pakkuv aasta. Eesti Kvaliteediühingul on olnud toimekas aeg, mil oleme algatanud nii uusi tegevusi kui jätkanud heade väljakujunenud traditsioonidega......

Soovin kauneid ja rahulikke jõulupühi, kvaliteetselt veedetud aega lähedaste ja sõprade seltsis ning iseendasse vaadates, palju õnne, avastamisrõõmu ja inspireerivaid kohtumisi uuel aastal!

Tiia Tammaru
juhatuse esimees
Eesti Kvaliteediühing


 
Loe edasi
Registreerimine Tallinnas toimuvale EOQ 57. kongressile on avatud!
Sügisel saabunud abstraktide põhjal on kongressi programmikomitee kokku pannud põneva programmi, kus avastasmisrõõmu peaks leiduma nii juhtimiskvaliteedi kui ka kvaliteedi ning teadusharu austaja. Igal kongressi päeval pakume paar töötuba neile, kes erinevaid metoodikaid oma ala spetsialisti juhendamisel järgi proovida soovivad.

Erinevalt varasematest Eesti Kvaliteediühingu poolt korraldatud konverentsidest, on sellel korral osalejatele valikuvõimalusi rohkem - pakkuda on kuni 6 paralleelselt toimuvat sessiooni.

Lisaks "tavapärastele" teemadele on seekord nt eraldiseisev sessioon pühendatud tervishoiukvaliteedi tõstmise võimalustele, samuti käsitleme toidukvaliteedi teemat.

Loe edasi
EAS toetab EOQ 57. kongressi
EAS toetab 27 rahvusvahelise konverentsi ja kultuuri- ning spordiürituse läbiviimist Eestis kokku miljoni euroga, et kasvatada väliskülastajate ööbimiste arvu ja vähendada turismi hooajalisust. Neist 13 on rahvusvahelised konverentsid (toetus kokku 334 000 eurot). Rahvusvaheliste ürituste ja konverentside toetamist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Eesti Kvaliteediühing esitas EASile taotluse EOQ 57. kongressi korraldamiseks, mis komisjoni poolt sai positiivse tagasiside ja üritust otsustati toetada 28 252,26 euroga. Loe edasi
Kvaliteediühingu talveseminar 2013
2013. aasta Kvaliteediühingu talveseminar toimub 8.-9. veebruaril Läänemaal, Roosta Puhkekeskuses. Ka sellel korral on seminari osa ühendatud aktiivse tegevusega. Rohkem infot lähiajal!
Tervitame uusi liikmeid!
Kollektiivliige:
Tallinna Erateeninduskool SA

Individuaalliikmed:
Ain Reinbusch (A-Kaabel)
Janne Vaaderpall
Reige Ers 
Kati Maripuu 
Õnnitleme Ahto Tihkanit 80. juubelil!
12. novembril tähistas oma 80. juubelit mees, kelle elu motoks on „elukvaliteedi jätkuv parendamine“. Ta on üks Kvaliteediühingu asutajaliikmetest, temale on omistatud EKÜ auliikme ja Kvaliteedi Nägu 2008 tunnustus ning ta on olnud pikka aega Ühingu juhatuse liige. Tema järjepidev töö kvaliteedi arendamises ja kustumatu initsiatiiv ning energia on kandunud edasi paljudele kvaliteedisõpradele. Loe edasi