Eesti Kvaliteediühingu e-infoleht
5 (40) Detsember 2013
Häid lähenevaid jõule!

Tere, armas kvaliteedisõber. Sinuni jõuab Kvaliteediühingu uudiskirja selle  aasta viimane number. Nagu ikka, anname ülevaate oma tegevustest ja neid on sellel korral kogunenud järjekordselt küllaltki palju.
Esile tasub tõsta meie liikmete esinemised koolides, mis said kvaliteedikuul väga hea vastuvõtu osaliseks. Suured tänud projekti eestvedajale Enely Preile!
Edukalt on käima läinud salongiõhtud Inge Parringu juhtimisel, kus vabamas vormis saavad osalejad juurde uusi teadmisi ja samas ka lihtsalt ning kvaliteetselt heas seltskonnas aega veeta. Kulmineerumas on rahvusvaheline Kvaliteediinnovatsiooni konkurss ja võitjad kuulutatakse välja lähitulevikus.
Üks suur projekt ehk kvaliteedispetsialisti kutsestandardid on tänaseks päevaks kinnitamiseks valmis. Siinkohal edastan tänusõnad projekti eestvedajale Siret Kegelile! Selles valdkonnas on meil kindlasti ka tulevikus uudiseid jagada. Lisaks leiate sellest uudiskirjast ka muid meie tegevusi kajastavaid artikleid.
Võin julgelt öelda, et Kvaliteediühing tegutseb aktiivselt ja edukalt ning uusi ideid jagub ka uueks aastaks.

Peagi aga on käes jõuluaeg ja lõppeva aasta kokkuvõtete tegemine.
Soovin Kvaliteediühingu juhatuse nimel kõigile valgeid jõule ja jõulurahu südamesse!

Tiit Hindreus
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse aseesimees
EKÜ TEGEMISED
Tagasivaade Eesti Kvaliteediühingu 2013. aastale

Taas on lõppemas üks kirev ja elamusterohke aasta. Tugeva pitseri vajutas käesolevale aastale rahvusvaheline kvaliteedialane tippsündmus Tallinnas - 57. Euroopa Kvaliteediorganisatsiooni EOQ kongress „Kvaliteedi renessanss – luues ühiselt elujõulist tulevikku“.
... Püüame järjest enam anda põhjust olla ühingu liige – seda nii värskeima kvaliteedialase teadmuse ja info vahendamise, kvaliteedihuviliste suhtlusvõrgustiku arendamise kui inimeste ning organisatsioonide arengu toetamise kaudu. Et meie hääl kostuks kaugemale ja jõuaks suurema hulga inimesteni, teeme järjest enam koostööd erinevate partneritega nii Eestis kui kaugemal...

Loe edasi
Koolides toimusid kvaliteediteemalised külalistunnid

Kvaliteedikuu raames toimus üle Eesti 35 külalistundi, mida viisid läbi kümme kvaliteediühingu liiget. Tunnid olid mõeldud eelkõige 10.-12. klassi õpilastele, sekka sattus ka üheksandaid klasse.  
Teemade valik oli mitmekülgne. Räägiti kvaliteedijuhtimisest meditsiinilaborites ja tervishoius üldiselt, tootmisettevõttes ja õpilasfirmades. Räägiti ka disaini rollist toote ja teenuse kujundamisel ja loomingulisest protsessist üldiselt. Loomulikult räägiti ka sellest, mis on kvaliteet, kuidas kvaliteeti juhitakse ja kuidas kvaliteedijuhiks saadakse.
 
Loe edasi
Seminar "Produktiivne ja õnnelik töötaja ehk positiivne psühholoogia kui tööalase heaolu ja edukuse võti"

Uut ja edukat tööaastat alustades oleks hea oma tööriistakasti varuda paar värsket ja põnevat meetodit - näiteks töö ja heaolu ühitamiseks.
Mida ja kuidas igapäevatöös kasutada, sellest räägib EKÜ praktilisel aastaalguse seminaril psühholoog ja mentor Piret Einpaul.  Tartus, juba 29. jaanuaril 2014 kell 10.00 – 16.00. 
 
Loe edasi
Jaanuarikuu salongiõhtu koos koolitaja Indrek Rahiga

16. jaanuaril toimub taaskord EKÜ salongiõhtu meile juba tuttavas vanalinna salongis ShahMatt. Seekord on meil külas tuntud koolitaja Indrek Rahi.
Indrek tutvustab meile kahte mudelit-töövahendit, millega ta ligi 15 aasta jooksul on inimeste ja meeskondadega töötanud. Need on Marstoni-, ehk DISC-mudel ja Inimese Tervikkontseptsiooni, ehk Jäämäe mudel. 
  Loe edasi
Kvaliteediühingu talveseminar 2014

Traditsiooniline Kvaliteediühingu talveseminar toimub sellel korral 7.-8. veebruaril Harjumaal, Leppoja Puhkekeskuses.
Rohkem infot lähiajal! 
Kvaliteediühingu salongiõhtud ShahMattis

Novembrikuu salongiõhtu külaliseks oli Estraveli kvaliteedi- ja personalijuht Katrin Alujev.
Katrin rääkis oma teekonnast Estraveli viimase 5 aasta arenguteel.
Õhtu jooksul oli kõigil võimalus teemale kaasa rääkida ning häid mõtteid vahetada.
  Loe edasi
Kvaliteetaeg Töökeskuses JUKS

15. novembri õhtupoolikul koguneti Tallinna Töökeskusese JUKSi hubastes ruumides, et tõeliselt kvaliteetselt aega veeta.
Kohale tulnud said teada, kuidas inimestele, kes tavaelus päris iseseisvalt hakkama ei saa, luuakse võimalus eneseteostuseks ja täisväärtuslikuks eluks ning said ennast arendada portselani maalimisel.
  Loe edasi
Kvaliteediühingu konverents 2014

Hea sõber, palun märgi omale kalendrisse kuupäev 19. märts 2014. Just päev enne kevadist pööripäeva toimub Kvaliteediühingu aasta suurimaid üritusi.
Rohkem infot juba lähiajal!
SISEUUDISED
Kvaliteediühing otsib Kvaliteedi Tegu ja Nägu!

Kvaliteedi Tegu
 ja Kvaliteedi Nägu konkursi eesmärgiks on igal aastal tunnustada Eesti organisatsioonide ja isikute silmapaistvaid saavutusi kvaliteedi edendamisel. Soovime tutvustada häid tulemusi laiemale avalikkusele ning suurendada Eesti organisatsioonide konkurentsivõimet.
Kvaliteedi Tegu 2013 ja Kvaliteedi Nägu 2013 konkursi tunnustused antakse välja 19. märtsil 2014 toimuval kvaliteedikonverentsil. 
Taotluste esitamise tähtaeg on 19.02.2014 
 
Loe edasi
2013. aasta rahvusvaheline Kvaliteediinnovatsiooni konkurss kulmineerub

2013. aasta rahvusvaheline Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkurss on uues osalejate ringis, Tšehhi ja Ungari võrra laienenud, tuurid peale saanud ja žürii on sukeldunud töösse.
Osalejate koguarv on taaskord tublisti üle saja ja põhjast lõunasse lugedes jagunevad riigiti järgnevalt:
Rootsi 12, Soome 78, Eesti 6, Läti 10, Tšehhi 1 ja Ungari  14.
2012. aasta oli Eestile väga edukas, kui Sisekaitseakadeemia tõi koju konkursi üldvõidu. Võitjad kuulutatakse välja 20. jaanuaril 2014 Stockholmis toimuval pidulikul üritusel.
Loodame ka käesoleval aastal auhinnalauale lähedal seista, sest eestlaste leidlikkus on läbi aegade kõrgelt hinnas olnud.
Täpsemat infot leiad meie kodulehelt!

Loe edasi
Kvaliteedijuhi kutsestandard kinnitamiseks valmis

Kutsekojas toimus 4. detsembril Äriteeninduse ja Muu Äritegevuse Kutsenõukogu, kelle üheks ülesandeks on uute kutsestandardite kinnitamine.
Eesti Kvaliteediühing esitab kutsenõukogule 7. taseme kvaliteedijuhi, 6. taseme kvaliteedispetsialisti ja 5. taseme kvaliteedispetsialisti kutsestandardid, mis on vastava töörühma poolt ettevalmistatud.

2013. aasta suvel oli kõigil EKÜ liikmetel võimalus nende kutsestandarditega tutvuda ja töörühmale omapoolset tagasisidet anda. Laekunud ettepanekud vaatas töörühm septembri ja oktoobri jooksul läbi. Täiendatud kutsestandardid on nüüd Kutsekojale esitamiseks valmis.

Sügise jooksul on kutsestandardi töörühm aktiivselt tegelenud ülalnimetatud kutsete hindamisstandardite väljatöötamisega. Hindamisstandard määratleb kutse taotlemise protsessi ja vormid ning kriteeriumid, mille alusel kutse taotleja sobivust hinnatakse. Siinkohal tahan eelkõige tänada Heli Rannikut, Tiia Tammarut, Enno Aermatest, Üllar Lainelat ja Toomas Arulat oma aja ja panuse eest! Plaanis on ka hindamisstandardid ja neid toetavad vormid saada detsembri alguseks valmis, et need siis koos kutsestandarditega kutsenõukogule kinnitamiseks esitada.

Siret Kegel
EKÜ liige 

Tervitame uusi liikmeid!

Kollektiivliikmed:

OÜ Real-E State

Individuaalliikmed:
Kristiina Kase
Maris Schryer
Piret Värno
Helle Siigur
Kersti Vana
Annika Penner
 
JUHTIMISTEOORIAD
Aasta 2014 algab Lean Six Sigma Black Belti kursusega!

Koostöös prof. 
Gregory H. Watsoniga lükkame 2014.a. alguses käima uue Lean Six Sigma koolituse, mille lõpetajad saavad maailmas kõrgelt tunnustatud Black Belt (tõlkes “must vöö”) tunnistuse.
Kellele on mõeldud BEST Lean Six Sigma  koolitusprogramm?
  • juhtidele, kes tahavad saavutada paremaid tulemusi olemasolevate või vähemate  ressurssidega
  • juhtidele ja spetsialistidele, kes puutuvad kokku keerukate probleemidega ja kes tahavad neid mõjusate vahenditega lahendada
  • juhtidele ja spetsialistidele, kes vastutavad oma organisatsioonis parendussüsteemi eest.
Loe edasi
Uued juhtimissüsteemi sertifikaadid Eestis

ISO 9001:2008

Bars Elekter OÜ, Eltech Service OÜ, AS Eesti Teed, Kernu Metall OÜ, Terg E&M OÜ, Xmetra OÜ, Avaeksperdid OÜ, GEO S.T. OÜ, MAX 123 AS, Talsar Ehitus OÜ, ICT Projekt OÜ, Megadon Metall OÜ, Rödl & Partner OÜ, Lamitex Grupp OÜ, VKG Soojus AS, Rovico Büroo OÜ, Rovico OÜ, DS Smith Packaging Estonia AS, Eesti Chem OÜ

ISO 14001:2004
Eltech Service OÜ, Koopiakeskus AS, AS Eesti Teed, Avaeksperdid OÜ, Talsar Ehitus OÜ, Interzon OÜ, ICT Projekt OÜ, VKG Soojus AS, DS Smith Packaging Estonia AS

OHSAS 18001:2007
Eltech Service OÜ, Talsar Ehitus OÜ, VKG Soojus AS

AQAP 2110:2009
AS Maru Metall, AS Samelin

Loe edasi