Eesti Kvaliteediühingu e-infoleht
4 (44) Detsember 2014
Ilusaid jõule kvaliteedirahvas!

Käes on jõulude ootuse aeg ja ka aeg mõtisklusteks ning analüüsiks, mis on aasta jooksul tehtud, millest rõõmu tunda, mida saab paremini teha. Nii teeb ka Kvaliteediühing kokkuvõtteid oma tegemistest. Üks suuremaid kordaminekuid on kahtlemata Eesti Kvaliteediühingule antud õigus viia läbi kutseeksameid kvaliteedijuhtidele ja -spetsialistidele. Sellele eelnes suure grupi entusiastide töö pika aja jooksul. Ja tulemuse üle saame kõik rõõmustada. Novembrikuu tähtsündmuseks oli rahvusvaheline kvaliteedikonverents "Kvaliteet ja Disain", mis kujunes üle ootuste edukaks ning andis osalejatele kinnitust kvaliteedi, innovatsiooni ja disaini toimivast sünergiast.  Sellest ja paljudest muudest meie ettevõtmistest saate lugeda jõulu-uudiskirjast, mis avanes Teie ees.

Ilusaid valgeid jõule ning kordaminekuid uuel aastal!

Tiit Hindreus
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse aseesimees
EKÜ TEGEMISED
TAGASIVAADE 2014. AASTALE

Hea kvaliteedisõber!

Taas on lõppemas üks põnev ja teguderohke aasta.

Oleme oma liikmetele ja ka teistele huvilistele püüdnud pakkuda võimalikult mitmekesiseid võimalusi kohtuda, uusi teadmisi, ideid ja innustust saada, kogemust jagada ja suhelda.

Loe edasi
Projekt KVALITEEDITEEMAD KOOLIDESSE!

Sooviga tutvustada kvaliteediteemasid koolinoortele, pakkusime ka sel sügisel üldhariduskoolidele võimalust kutsuda kvaliteedikuul ühingu liikmeid õpilastele rääkima erinevatel kvaliteediga seotud teemadel.

Suur tänu kõikidele külalistundide läbiviijatele ja töövarjude vastuvõtjatele!

Külalistunnid on koolides väga hästi vastu võetud. Uus võimalus on kõigil taas 2015.a. novembrikuus! 
Loe edasi
SALONGIÕHTUD SHAHMATTis

Detsembrikuu salongiõhtu teemaks oli „Religioon meie ümber“ ning külaliseks Põltsamaa ja Jõgeva Seitsmenda Päeva Adventistide koguduste pastor Hele Kulp.
Loe edasi
KVALITEEDIKONVERENTS 2015

Hea sõber, palun broneeri järgmise aasta kalendris kuupäevad 18.-19.november 2015, sest siis toimub Kvaliteediühingu 2015. aasta suurim sündmus - juubelikonverents. 

Rohkem infot jooksvalt!
JUHTIMISTEOORIAD
MÄRTSIS ALUSTAB LEAN SIX SIGMA BLACK BELT KURSUS

Koostöös prof. Gregory H. Watsoniga alustab taas neljast moodulist koosnev Lean Six Sigma kursus, mille lõpetajad saavad maailmas kõrgelt tunnustatud Black Belt (tõlkes "must vöö") tunnistuse.

Kellele ja milleks BB koolitusprogramm? 

Eelkõige soovitame neile,  
* kes tahavad saavutada paremaid tulemusi olemasolevate või vähemate ressurssidega,
* kes puutuvad igapäevaselt kokku keerukate probleemidega ja kes tahavad neid mõjusate vahenditega lahendada;
* kes on vastutavad püstitatud eesmärkide täitmise ning parendussüsteemide eest.
Loe edasi
EKÜ LÕUNA SEKTSIOONI TEGEMISED
2015. AASTA PLAANID

Kuulda saame mitmeid põnevaid inimesi, lisaks heidame pilgu mitmete ettevõtete "päris-töövoogudesse". Ettevalmistamisel on ettevõttekülastused, vihjena võiks mainida elektroonikatööstus, toiduainetetööstus ja kultuuriasutus. Plaani on võetud mõned kvaliteedi- juhtimisega üsna otse seotud seminariteemad, näiteks kvaliteedijuhtide ja -spetsialistide kutsestandardite ja kutse andmise süsteemi tutvustamine, Lean Six Sigma, ISO 9001. Päevakorral on jätkuvalt keskkonna- ja energiajuhtimine ning muutuste juhtimine, viimane eelkõige just kvaliteedijuhi kui muutuste eestvedaja ja seega ka kõigi osapooltega läbirääkija, nendevaheliste pingete maandaja ja tõhusa motiveerija vaatevinklist. Mõned väiksemad, ainult liikmetele mõeldud seltskondlikud kokkusaamised on samuti uut aastat ootamas.

Nagu Tallinnas, nii on ka Tartus toimuvatele sündmustele oodatud kõik EKÜ liikmed. Infot Lõuna-Eestis korraldatavatest seminaridest ja infopäevadest jagame jooksvalt EKÜ liikmete listi ja kvaliteedilisti kaudu. Jälgige postkasti :-)

Toredat pühadeaega ja kohtumisteni uuel aastal!

Ly Siilak
Juhatuse liige
EKÜ Lõuna-Eesti sektsiooni eestvedaja

SISEUUDISED
KVALITEEDI NÄGU 2014 VÕITJA on ...

JAANIKA TÕNNISSON


Tunnustame Jaanikat märkimisväärse panuse eest juhtimiskvaliteedi teadmiste edasiandja ja vahendajana, kvaliteedijuhi kutsestandardi loomise eestvedamise ning erinevate valdkondade juhtimiskvaliteedi arendamise eest Eestis. 
Palju õnne ja kvaliteedi-energiat!
KVALITEEDI TEGU 2014 VÕITJA on ...

Interaktiivse klienditeeninduse komplekslahenduse kasutuselevõtt HANSAB AS-s. 

Tunnustuse tõi terviklahenduse kasutuselevõtt kolmes tegevussuunas - turva-, makse- ja automaatsetes süsteemides: seadmete ja lahenduste müük, projektide juhtimine ning müügijärgne teenindus.
Palju õnne ning edu teile!

Loe edasi
EESTI KVALITEEDIÜHING ON KVALITEEDIJUHI JA -SPETSIALISTI KUTSE ANDJA

Detsembrikuu algul kuulutas Äriteenuse Kutsenõukogu kvaliteedijuhi- ja spetsialisti kutsete kutse andja avaliku konkursi võitjaks Eesti Kvaliteediühingu.

Aprillikuus moodustati vabatahtlikest töögrupp, kes üle poole aasta tegelesid kutse andmiseks vajalike dokumentide ettevalmistamisega. Loodud sai kutse andmise ning dokumendihalduse ja arhiveerimise kord, kutse andmisega seotud eelarve, motivatsioonikiri konkursil osalemiseks ja kolme aasta tegevusplaan. Täiendatud sai ka hindamisstandard ning kokku lepitud ja nõusolekud saadud kutsenõukogu liikmetelt.

Jaanuaris paneme paika järgmise aasta tegevused. Hetkel oleme planeerinud mais kutsuda kokku esimese kutseeksami. Veebruaris jagame täpsemat infot toimuva kohta Ühingu kodulehel.

Ja nüüd kõige olulisem: kogu selle suure töö on teinud suurepärane meeskond! Aitäh kõigile kaasamõtlemise ja toimeka tegutsemise eest: Eneken Titov, Heli Rannik, Tiia Tammaru, Jaanika Tõnisson, Toomas Arula, Jako Kull, Kristiina Kase, Reelika Väljaru, Annely Pae, Terje Alliksoo, Toomas Vaaderpall ja Ülly Aun.

Kena jõuluaega!

Kristel Leisalu
EKÜ juhatuse liige 

TERVITAME UUSI LIIKMEID!
Kristi Õige
Marge Sassi
Toivo Ratas
Valeria Linnas
INNOVATSIOONI AUHINNA KONKURSS 2014
EESTIST OSALEB KONKURSIL ÜHEKSA ETTEVÕTET

Kvaliteedi innovatsiooni konkurss on Soome kvaliteediühingu Laatukeskuse eestvedamisel toimuv rahvusvaheline konkurss, kus hinnatakse esitatud innovatsioonide arendusprotsessi, selle uudsust, rakenduslikkust, kliendikesksust ja majanduslikku mõju.

Eestist osaleb konkursil 12 innovatsiooni, mis on esitatud üheksa erineva ettevõtte poolt.
Loe edasi
UUED SERTIFIKAADID okt - dets.2014
ISO 9001:2008

ARS Sisustus AS, Eesti Merekool (Estonian Nautical School), Eesti Pandipakend OÜ, Eurobio Lab OÜ, Grenor Trade OÜ, Module Tech AS, OÜ Tarfurgo, PL TRANS AS, Ridango AS, Saare Elektroservis OÜ, Tallinna Tehnikaülikool, Valga Puu OÜ, Verston Ehitus OÜ

ISO 14001:2004

Eesti Pandipakend OÜ, Grenor Trade OÜ, Module Tech AS, PL TRANS AS, Riverside OÜ, Saare Elektroservis OÜ, Valga Puu OÜ, Verston Ehitus OÜ

MUUD SERTIFIKAADID

ISO 13485:2003 - Liewenthal Electronics OÜ
ISO 22716:2007 - Eurobio Lab OÜ
OHSAS 18001:2007 - Riverside OÜ
BRC Food - Rhumveld Baltic OÜ