Eesti Kvaliteediühingu e-infoleht
1(45) Märts 2015
Tere!

Märkamatult on saabunud aasta 2015 ning ühingul on traditsiooniliselt pakkuda nii liikmetele kui laiemale seltskonnale erinevaid huvitavaid tegevusi.

Aasta  2015.a. on kuulutatud Walter Masingu aastaks, sest  just sel aastal möödub 100 aastat Eesti Kvaliteediühingu asutamise idee autori ja patrooni Walter Masingu sünnist. Aprillis toimub uus koolitus Managing the Lean Transformation ja mais alustab Six Sigma Black Belt kursus. Plaanime jätkata ABC lühikoolituste sarjaga.
Aprillis toimub üldkoosolek, kus teeme kokkuvõtteid eelmisest aastast ja kinnitame plaanid tulevikuks. Sinu kohalolek on väga oluline! 

Et pakkuda parimat ja vastata ootustele, kutsun siinkohal üles kõiki kvaliteedihuvilisi ühinguga aktiivsemalt suhtlema, nõu ja abi küsima ning tekkinud mõtteid avaldama. Info kiiremaks ja mugavamaks kättesaamiseks soovitame liituda ühingu Facebooki leheküljega.

Soovin liikmete ja ka teiste kvaliteedihuviliste aktiivset osalemist kõigil meie üritustel!

Tiit Hindreus
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse aseesimees
EKÜ TEGEMISED
WALTER ERNST MASING 100
Walter Masing oli Eesti Kvaliteediühingu auliige ja toetaja, samuti Euroopa Kvaliteediorganisatsiooni EOQ asutajaliige ning esimene president ja Saksa Kvaliteediühingu DGQ asutajaliige ning kauaaegne esimees.
W.Masingu 100-sünniaastapäevale pühendatud seminar toimub Tartus 4.juunil. Lisainfo jooksvalt.

Loe edasi
ETTEVÕTETE KÜLASTUSED
Väga populaaseks on osutunud külaskäigud ettevõtetesse. 
Jaanuaris ja veebruaris käisime ENSTO ENSEK-i tehases Tallinnas ning veebruaris-märtsis BALBIINO tehases.
Läbirääkimised järgmiste ettevõtete külastamiseks käivad. Jälgige Ühingu infokanaleid! 
Loe edasi
TALVESEMINAR 2015
6.märtsil toimus traditsiooniline Talveseminar teemal "Levinumad juhtimiskvaliteedi meetodid Pärnumaa tööstusettevõtetes". 
Külastasime FEIN-ELAST ESTONIA tehast Sindis ja WENDRE tehast Pärnus. 
Päeva lõpetasime Endla teatri etendusega.

Loe edasi
JUHTIMISTEOORIAD
Uus koolitus MANAGING THE LEAN TRANSFORMATION
4-päevane kursus alustab 1.aprillil ning keskendub lean-põhimõtete ja nende rakendamise õpetamisele neile juhtidele, kelle vastutusalas on tegevuse juhtimine (tootmine, teenindus jne).

Loe edasi
LEAN SIX SIGMA BLACK BELT kursus alustab 11.mail
Tule ja saa teada, kuidas leida üles kulusid mõjutavad tegevused, kuidas saada lahti raiskamisest ja madalast kvaliteedist ning kuidas samaaegselt suurendada väärtust loovate tegevuste tulemuslikkust.
Kursus koosneb neljast 5-päevasest moodulist. 
Loe edasi
EFQM ASSESSORITE KOOLITUS toimub 6.-8.aprill
Praktiline 3-päevane EFQM koolitusprogramm annab teadmised ja oskused, mis on rakendatavad ettevõtete enesehindamise (välishindamise) läbiviimisel ning aitavad leida selleks sobivaima "tööriista". Kursuse läbinud saavad rahvusvaheliselt tunnustatud EFQM tunnistuse. 

Loe edasi
TERVITAME UUSI LIIKMEID!
INDIVIDUAALLIIKMED
ALLAN PADAR
HASSAR JURS
HELERI BERLOKKO
HELINA LOID-KUDU
JEKATERINA KRIIS
KAIDI SUITS
KRISTEL LEISALU
MARGIT PARMAS
MARTIN VALI
ÜLLY AUN
KOLLEKTIIVLIIKMED
ELEKTRILEVI OÜ
PROCEPT CONSULT OÜ
TURVATEHNIKA AS 
IN MEMORIAM
ÕIE VASKO 03.08.1954-09.03.2015

Eesti kvaliteediperet on tabanud valus kaotus – pärast pikka võitlust raske haigusega lahkus meie seast Õie Vasko. Suure osa oma elust töötas Õie pühendunud kvaliteedijuhina ettevõtetes Talinna Vesi, Teede TREV-2 ja viimaseks töökohaks jäänud Coats Eesti. Ta oli lahkelt valmis oma pikaaegset kogemust teistega jagama, olles aastaid oodatud lektoriks kvaliteedijuhi pädevuskoolitusel. Õie oli väga aktiivne, avatud, soe ning alati särav ja positiivne inimene. Nii kaua kui jõudu jagus, lõi ta aktiivselt kaasa Eesti Kvaliteediühingu tegemistes – aastatel 2001-2005 oli ta ühingu juhatuse liige, ISO klubi asutajaliige ning klubi teise eestseisuse liige. Õie oli väga abivalmis ning alati nõus kaasa lööma, kui oli vaja midagi korraldada või arutada, olgu see ühingu üldkoosoleku sekretariaadi lauas toimetamine, klubiliste ürituste korraldamine või järjekordse kvaliteedikonverentsi teemal ideede genereerimine. Oleme kaotanud hea sõbra ja suurepärase inimese, kes jääb veel kauaks temaga kokku puutunud inimeste südamesse.

Eesti Kvaliteediühing

SISEUUDISED
Seminar KVALITEEDIJUHI ROLL MUUTUVAS MAAILMAS

Kutsume kõiki huvilisi kuulama, kaasa mõtlema ja arvamust avaldama kvaliteedijuhi ja -spetsialisti tuleviku teemadel 26. märtsil kell 14.30 Tallinna Lennujaama administratsiooni hoones.

Loe edasi
KVALITEEDIJUHI ja -SPETSIALISTI KUTSEEKSAM
Vastavalt Äriteeninduse Kutsenõukogu otsusele on Eesti Kvaliteediühing kvaliteedispetsialisti ja kvaliteedijuhi kutsete andja Eestis.
Esimene kvaliteedijuhi ja –spetsialisti kutseeksam toimub 28.mail 2015. 
Eksamile kvalifitseerumise dokumentide esitamise tähtaeg on 2.aprill 2015. 

Loe edasi
KVALITEEDIÜHINGU ÜLDKOOSOLEK 2015
EKÜ üldkoosolek toimub 23.aprillil aadressil Mustamäe tee 4 (Euroakadeemia ruumides).
Päevakava ja lisainfo saadame jooksvalt.
KÕIK LIIKMED ON OODATUD!
 
Loe edasi
SUVESEMINAR toimub 14.-15. august
Palun märkige kuupäevad kalendrisse ning jääge ootama lisainfot!
Suveseminar on kahepäevane sündmus, kus toimuvad erinevad seminarid, lisaks huvitavad ekskursioonid või aktiivsed üritused. 

Loe edasi
2015 - WALTER MASINGU AUHINNA-AASTA

Walter Masingu auhinna annab välja Eesti Kvaliteediühing koostöös Saksa Kvaliteediühinguga iga kahe aasta järel.
Lisainfo lähiajal.

Loe edasi
VÄLISUUDISED
EOQ 59. kongress "Is Quality a Philosophy or is it a Mindset?"
Kasuta võimalust osaleda kvaliteedi-valdkonna aasta tipp-sündmusel, EOQ kongressil 11.-12.juunil Ateenas.

Kongressi KUTSE ning lisainfo leiad SIIT
Märtsi lõpuni kehtivad valitud hotellides soodushinnad!

Loe edasi
EFQM UUS KONKURSS!

EFQM on välja kuulutanud parimate praktikate konkursi `Achieving Sustainable Excelence. Sharing Best Practices`. Osaleda on võimalik kõikidel Eesti vastutustundlikel ettevõtetel ja organisatsioonidel.
Avaldusi saab esitada kuni 15. maini.

Loe edasi
UUED SERTIFIKAADID
ISO 9001:2008
Agroplan OÜ, Alter Baltics OÜ, Alter Electric OÜ, AS Jetoil, BMC Technics OÜ, Boftel Estonia OÜ, Boftel Finland OY, Eesti Haigekassa, EstNor OÜ, Estrus Steel OÜ, European Agency of Inspecting and Ceertification OÜ, Heavyinstall OÜ, Infrafox OÜ (Elkoral OÜ), Ingenium Baltic OÜ, Kiiltoclean OÜ, Nordpont OÜ, OÜ Ridas Yacht & Composites, Polarwerk OÜ, Rexest Grupp OÜ, RoadWest OÜ, SealValue Europe OÜ, StopFire OÜ, TB Works OÜ, Unico Construction OÜ, Viljandi Kutseõppekeskus, Windak OÜ
ISO 14001:2004
Agroplan OÜ, Alter Baltics OÜ, Alter Electric OÜ, AS Jetoil, Estrus Steel OÜ, Hanza Alfaram Tartu OÜ, Heavyinstall OÜ, Infrafox OÜ (Elkoral OÜ), Kiiltoclean OÜ, LTH Baas AS, Nordpont OÜ, Rexest Grupp OÜ, RoadWest OÜ, SealValue Europe OÜ, Tapvei Estonia OÜ, Unico Construction OÜ, Vealeidja OÜ
OHSAS 18001:2007
DSV Transport AS, Eesti Pank (sularaha- ja taristuosakond), HKScan Estonia AS, Infrafox OÜ (Elkoral OÜ), Kiiltoclean OÜ, LTH Baas AS, Nordpont OÜ, Unico Construction OÜ, Vealeidja OÜ
MUUD SERTIFIKAADID
ASC COC ver 3 - AS M.V.Wool  
AQAP 2110:2009 - Alter Baltics OÜ, Alter Electric OÜ, OÜ Helmetal IMS
BRC Food - Salutaguse Pärmitehas AS 
MSC COC ver 3 - AS M.V.Wool